Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na 11 obvinených osôb z celkovo 20 skutkov v kauze Očistec. Na sociálnej sieti na to upozornil špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

„Rozsah obžaloby je 181 strán, vyšetrovací spis obsahuje 46 zväzkov, celkovo vyše 18 500 strán. Možno ešte dodať, že trestné veci viacerých obvinených boli vylúčené na samostatné trestné konanie," spresnil ÚŠP. 

NORBERT BÖDÖR Na pojednávaní k vražde novinára Kuciaka vystupoval ako svedok.
Neprehliadnite

Súd zamietol žiadosť Norberta Bödöra o prepustenie z väzby, priznal jeho obhajca Marek Para

Celkovo bolo v prípade obvinených 21 osôb. Desať obvinených vylúčili na samostatné konanie. Pôvodne bolo predmetom trestného stíhania 25 skutkov.

„Počas vyšetrovania boli vypočutí všetci obvinení, viacerí opakovane. Celkovo išlo o 46 výsluchov. Počas konania bolo vypočutých aj 92 svedkov," uviedol ešte skôr hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Lipšic a Žilinka - ilustračné foto.
Neprehliadnite

Prokuratúry znovu na nože, GP SR odmieta zavádzajúce tvrdenia špeciálneho prokurátora Lipšica

„Možno pripomenúť, že vyšetrovanie v tak skutkovo a právne náročnom prípade trvalo približne jeden rok, a preto je potrebné oceniť prácu vyšetrovateľov NAKA," zdôraznil Daniel Lipšic. 

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie Očistec zadržala vlani viacerých policajných exfunkcionárov vrátane policajného exprezidenta Tibora Gašpara, ktorého 4. novembra takmer po roku prepustili z väzby. Skupina mala pôsobiť okolo nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra.

Tibor Gašpar, Peter Hraško a Robert Krajmer zostanú vo väzbe do 5. novembra.
Neprehliadnite

Gašpar, Hraško a Krajmer pôjdu na slobodu, najvyšší súd zamietol sťažnosť prokurátora