Keď štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Monika Jankovská začiatkom mesiaca na tlačovej konferencii poprela svoje kontakty s Marianom Kočnerom, pravdepodobne klamala. Vyplýva to z informácií Denníka N, ktorý zverejnil časť jej komunikácie s kontroverzným podnikateľom, ktorý je vo väzbe v kauze zmeniek televízie Markíza. Spolu si mali vymeniť viac ako 6 000 správ, niektoré z nich aj súkromného charakteru.

Prepisy správ z aplikácie Threema M. Kočnera naznačujú, že ich vzájomná komunikácia bola viac ako intenzívna. M. Jankovská od septembra 2017 do mája 2018 aktívne riadila operáciu „zmenky“. Využívala na to sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, ktorá v procese týkajúcom sa zmeniek v apríli 2018 potvrdila pravosť jednej z nich bez toho, aby skúmala pravosť podpisu Pavla Ruska, bývalého riaditeľa televízie Markíza.

Z. Maruniakovej mala v procese pomáhať ešte jedna sudkyňa, jej identita však nie je známa. Keď M. Jankovská komunikovala s M. Kočnerom po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, informovala ho, že sudkyňa Z. Maruniaková aj naďalej spolupracuje, aj keď je trocha vystrašená. „Tak nech robí, čo má. Lebo skončí na Kuciaka,“ odpísal jej M. Kočner.

Z komunikácie M. Kočnera a teraz už bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti vypláva, že mala pod palcom aj ďalších sudcov. M. Kočner si u nej podľa informácií Denníka N zisťoval, čo by bola schopná u jednotlivých sudcov vybaviť. M. Jankovská si po odchode z rezortu spravodlivosti opäť plánuje obliecť sudcovský talár.