Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) sa začne v nedeľu od poludnia zaoberať návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na väzobné stíhanie bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho a ďalších troch osôb zadržaných v rámci policajnej akcie Mýtnik.

Výsluch Františka I. začne o 13.00 h na ŠTS v Pezinku, keď prokurátor mu navrhuje väzbu zo všetkých troch dôvodov, a to možného pokračovania v trestnej činnosti, z dôvodu úteku i možného ovplyvňovania svedkov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

František Imrecze
Neprehliadnite

NAKA zadržala bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho

František Imrecze, bývalý šéf IT sekcie Finančnej správy Milan Grega a Jana Rovničanová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania úplatku. Informovala o tom TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Ostatné osoby zadržané počas akcie Mýtnik boli prepustené na slobodu. Národná kriminálna agentúra zadržala v rámci piatkovej (29. 1.) akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho a ďalších osem osôb.