Marian Kočner, Alena Zsuzsuová a Tomáš Szabó. Trojica obžalovaných v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa dozvie v dohľadnej dobe verdikt na Špecializovanom trestnom súde. Senát totiž ukončil dokazovanie, na programe sú už len záverečné reči procesných strán. Najskôr ju prednesie prokurátor, ako posledný sa bude mať právo vyjadriť obžalovaný T. Szabó.

V súvislosti s vraždou Jána Kuciaka bola obvinená pôvodne pätica ľudí. Okrem vyššie spomínaných aj sprostredkovateľ Zoltán Andruskó a tiež strelec Miroslav Marček. Obaja ale svoju vinu priznali, v súčasnosti si už odpykávajú svoje tresty. Na dnešnom hlavnom pojednávaní súd zamietol návrhy na doplnenia dokazovania, najviac ich predniesol obhajca M. Kočnera Marek Para. Na svojom webe to uvádza denník SME

Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde 20. januára 2020 v Pezinku. Na snímke nitriansky podnikateľ a predvolaný svedok Norbert Bödör. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Najvyšší súd rozhodne o väzbe pre Bödöra. Bude sa opakovať scenár s Kočnerom?

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zastrelili v ich rodinnom dome v obci Veľká Mača ešte 21. februára 2018. Motívom mala byť investigatívna práca J. Kuciaka. Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala podozrivých v septembri. Hoci sa pôvodne preverovala takzvaná talianska stopa, napokon skončil medzi obvinenými aj M. Kočner. Ten podľa obžaloby zadal objednávku vraždy A. Zsuzsovej, ktorá ju posunula Z. Andruskóovi. 

Na mieste činu mal byť okrem M. Marčeka aj T. Szabó. Ten však svoju vinu, rovnako ako M. Kočner a A. Zsuzsová, odmieta. Skupina podľa svedectva Z. Andruskóa plánovala aj ďalšie vraždy, okrem advokáta Daniela Lipšica aj prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho.