Spoločnosť Charvát strojárne plánuje v Bardejove rozšírenie výroby hydraulických valcov a nosičov kontajnerov. Firma by na expanziu mohla dostať od štátu investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmu vo výške 600.000 eur, vyplýva to z materiálu, ktorý predložilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR do medzirezortného pripomienkového konania.

Cieľom investičného zámeru prijímateľa je rozšírenie kapacity výroby hydraulických valcov. Taktiež sa v rámci investičného zámeru začne s výrobou novej generácie hydraulických valcov (teleskopických a veľkých valcov), ktoré poskytujú mimoriadne dlhú výstupnú dráhu z veľmi kompaktnej stiahnutej dĺžky," uviedlo MH v zverejnenom materiáli.

Snímka z výroby automobilov počas návštevy predsedu vlády SR Igora Matoviča v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia v piatok 5. júna 2020. FOTO TASR - Lukáš Grinaj
Neprehliadnite

Slovenský priemysel má svoje dno za sebou, očakávania však boli vyššie

Bardejovské Charvát strojárne patria do českej skupiny Charvát Group, ktorá má rozhodujúci podiel na výrobe a predaji hydraulických komponentov v regióne strednej Európy. Okrem centrály v Českej republike má skupina dcérske spoločnosti na Slovensku, Ukrajine a v Chorvátsku. Zamestnáva celkovo 700 pracovníkov. Medzi hlavných zákazníkov prijímateľa patria významné medzinárodné spoločnosti z oblasti stavebníctva ako Caterpillar, Liebherr, HMF a Class.