Na piatkovom stretnutí Únie miest Slovenska (ÚMS) s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom hovorili aj o strategických úsporných opatreniach v súvislosti s energetickou krízou, kde mestá potrebujú finančnú podporu zo strany štátu. Predseda vlády prisľúbil, že bude venovať tejto problematike osobitnú pozornosť. Informovala o tom hovorkyňa ÚMS Daniela Piršelová.

„Otvorenou témou zostáva odpustenie 'kovidových pôžičiek', čo by znamenalo významnú finančnú pomoc pre samosprávy,“ uviedla Piršelová. ÚMS očakáva, že stretnutie zástupcov samospráv a šéfa vládneho kabinetu odštartuje intenzívne pracovné rokovania, ktoré prinesú efekt v krátkom čase.

„Dohodli sme sa na konkrétnych bodoch, ktoré si budú vyžadovať pokračovanie rokovaní a vzájomnú spoluprácu na odbornej úrovni,“ uviedol prezident ÚMS a primátor Trenčína Richard Rybníček s tým, že prvý termín rokovania bol stanovený na 22. marca.

Stretnutia s premiérom sa zúčastnili aj zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a združenie samosprávnych krajov SK8.

Ďalšie dôležité správy

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Peter Kubovič počas tlačovej konferencie Úradu pre verejné obstarávanie
Neprehliadnite

Únia miest podporuje možnosť zníženia pokút samosprávam zo strany ÚVO