Volkswagen bude viac zelený

Spoločnosť Volkswagen Slovakia zvyšuje podiel čisto elektrických vozidiel vo výrobe. V auguste začala sériovo vyrábať vynovený Volkswagen e-up s väčším dojazdom a koncom roka dostali elektrický pohon ďalšie dva modely Škoda Citigoe iV a Seat Mii electric. Automobilka tak reaguje na meniace sa trendy a chce kráčať s dobou. Nemecký koncern sa tiež zaviazal, že bude plniť záväzky vyplývajúce z klimatickej konferencii v Paríži. Slovenská fabrika koncernu Volkswagen vyrobila prvý elektromobil ešte v roku 2013.

Brannobezpečnostný výbor odobril stíhanie Fica

Šéf výboru Anton Hrnko dnes povedal, že stíhanie expremiéra Roberta Fica prostredníctvom NAKA je legitímne. Zasadnutia výboru sa zúčastnili aj poslanci Smeru, podľa Ľubomíra Galka však neboli konštruktívni a chceli sa zaoberať len vzdelaním a kariérou prokurátora, ktorý stíhanie nariadil. Detaily stíhania expremiéra členom výboru vysvetľoval policajný prezident Milan Lučanský. Vyšetrovateľ NAKA obvinil R. Fica z troch trestných činov. R. Fico sa mal podľa polície dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.

V Česku zabíjal psychicky chorý človek

Šesť obetí si v ostravskej nemocnici vyžiadalo vyčíňanie vraha, ktorý sa na úteku pred políciou neskôr sám zastrelil. Páchateľ vtrhol do jednej z čakární nemocnice a strelami do hlavy a krku usmrtil šesť ľudí a ďalšie zranil. Ide o druhý najhorší skutok podobného charakteru v histórii krajiny.

Centrum Bratislavy sa zmení

Verejný priestor v historickom jadre Bratislavy prejde výraznou premenou. Avizovanú architektonickú súťaž na novú podobu Námestia SNP a priľahlého Kamenného námestia spustilo mesto v utorok. Architekti sa do súťaže môžu prihlásiť do 17. januára. Mesto súťažou nadviazalo na projekt Živé námestie, v rámci ktorého bol upravený aj priestor pred Starou Tržnicou.