Šesť ľudí vrátane páchateľa zahynulo pri štvrtkovej streľbe v anglickom meste Plymouth, informovala v piatok tamojšia polícia.

Podľa stanice BBC polícia uviedla, že pri „vážnom incidente so strelnými zbraňami“ zahynuli na mieste činu dve ženy a traja muži vrátane údajného strelca. Ďalšia žena zomrela neskôr v nemocnici. Všetci zomreli na následky strelných zranení.

Polícia ďalej uviedla, že „oblasť bola uzavretá a v súvislosti s incidentom už nikoho iného nehľadá“. Vyzvala verejnosť, aby nešpekulovala a nezdieľala snímky z miesta činu na sociálnych sieťach - ani nikde inde.

Podľa spravodajskej stanice Sky News polícia zdôraznila, že incident „nesúvisí s terorizmom“.

Záchranné a policajné zložky boli na miesto incidentu v mestskej časti Keyham privolané krátko po 18. hodine miestneho času.

Päťdesiatsedemročná Sharron Turnerová, ktorá žije v blízkosti miesta streľby, denníku The Times povedala, že útočník vykopol dvere dvojdomu, načo zastrelil mladú matku a jej malú dcéru, ktorá mala asi päť rokov, píše server idnes.cz.

„Najprv sa ozval krik, po ktorom nasledovali výstrely - najskôr tri, možno štyri,“ povedala Sharon stanici BBC.

Podľa informácií Turnerovej mal muž čierne a šedé oblečenie a bol vyzbrojený poloautomatickou zbraňou.

Po streľbe útočník podľa denníka The Times ušiel cez park za domom, kde zabil dvoch ľudí, ktorí venčili svojich psov.

Ďalší zo svedkov, Robert Pinkerton, povedal, že „kráčal a za rohom narazil do chlapa s brokovnicou“. Bol oblečený celý v čiernom, dodal Pinkerton.

Ministerka vnútra Priti Patelová na Twitteri napísala, že „incident v Plymouthe je šokujúci a moje myšlienky sú s tými, ktorých postihol“.

„Žiadam všetkých, aby zostali pokojní, dodržiavali policajné pokyny a umožnili našim pohotovostným službám pokračovať v práci,“ dodala.

Po Štedrom dni sa letisko postupne vyprázdňovalo, až na ňom nakoniec nezostal jediný kamión. Ako poslední prišli na rad kamionisti, ktorí zostali „trčať“ priamo na diaľnici v Kente.
Neprehliadnite

Vo Francúzsku zavraždili kamionistu pred očami manželky. Únia tvrdí, že problém rieši