Veľký obchod v slovenskej energetike sa nakoniec nemusí udiať. O podiel v Stredoslovenskej energetike, ktorý vlastní skupina EPH Daniela Křetínskeho a Patrika Tkáča, prejavil záujem maďarský štátny MVM. Z predaja však zrejme nič nebude, informujú Hospodárske noviny (HN).

Vzťahy s Maďarskom by boli zaťažené

Predaj odmietal aj minister hospodárstva Richard Sulík s tým, že vláda má možnosť tomu zamedziť na základe zákona o kritickej infraštruktúre tak, že vyjadrí nesúhlas.

,,Nechcem, aby maďarský štát vlastnil významnú časť významného podniku. Toto sa nerobí a zbytočne by to zaťažovalo vzťahy medzi Maďarskom a Slovenskom," zdôraznil Sulík.

Maďari cúvajú

Minister Sulík tak uplatnil zákonnú možnost a bol proti akvizícii. Tento proces však stále trvá. Z maďarskej strany však ministerstvo nemá spätnú väzbu. Webový portál oslovil vo veci aj maďarskú  štátnu firmu, ktorá však k téme neodpovedala a mlčí aj úrad vlády či maďarské ministerstvo.

Situácia sa tak po odpore Sulíkovho mnisterstva zmenila a predaj podniku je podľa informáci HN pozastavený a maďarská strana cúva z procesu. „Zjavne už nemajú taký eminentný záujem a je dosť možné, že z predaja napokon nič nebude,“ povedal nemenovaný zdroj pre webový portál.

Zákaznícke centrum SSE
Neprehliadnite

Stredoslovenská energetika je na roztrhanie: maďarská MVM je opäť ochotná priplatiť