Na strednom Slovensku je bez elektrickej energie približne 37-tisíc odberných miest Stredoslovenskej distribučnej. Po prudkom vetre a výdatnom snežení je v poruchovom stave 26 vedení vysokého napätia a mimo prevádzky je viac ako 400 distribučných trafostaníc. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

elektrina
Neprehliadnite

Európa bola v piatok na pokraji masívneho výpadku elektriny

Doplnil, že dôvodom sú najmä popadané stromy, ktoré trhali vodiče a poškodzovali stĺpy. „Najpostihnutejšou oblasťou je Banskobystrický kraj, konkrétne okresy Rimavská Sobota, Poltár, Žiar nad Hronom, Krupina a Zvolen. Výpadky však neobišli ani sever krajiny. Bez prúdu sú aj stovky obyvateľov v okresoch Bytča a Liptovský Mikuláš," uviedol Gejdoš.

„Elektrikári zo SSD sú v plnom nasadení a robia všetko, čo je v ich silách, aby situáciu zvrátili. Na mnohých miestach ešte len vyhľadávajú poruchové miesta, pretože sa nachádzajú v odľahlých a ťažko prístupných lokalitách. V niektorých oblastiach navyše stále sneží a fúka silný vietor. V takýchto prípadoch je veľmi náročné a, žiaľ, niekedy až nemožné dopraviť na miesto potrebnú techniku. Takže musíme čakať na ustálenie počasia," povedal hovorca SSD. Upozornil, že vzhľadom na aktuálnu poveternostnú situáciu nie je vylúčené, že poruchy budú ešte pribúdať.