Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) dodal, že ju podpíšu všetci 95 koaliční poslanci. Podľa slov predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) zverejnia partneri znenie dohody v pondelok (6. 4.). „Keď poslanci raz podpíšu koaličnú zmluvu alebo spoločne zahlasujú za PVV, ktoré bude v súlade s koaličnou zmluvou, tak už pri akomkoľvek zákone, ktorý príde a ktorý bude napĺňať ducha a literu PVV, sa očakáva, že ho poslanci, samozrejme, schvália a budú hlasovať za,“uviedol premiér.

Skonštatoval, že poslanci mali čas oboznámiť sa s celým textom koaličnej dohody, aby sa vedeli slobodne rozhodnúť o jej podpise. Deklaroval, že za OĽaNO podpíše dohodu všetkých 53 poslancov. „Verím, že je to základ a záväzok do budúcna, že naplníme naše sľuby,“ skonštatoval.

Dodal, že partneri pracujú aj na tvorbe PVV. Jednotlivé ministerstvá by mali pripraviť svoju časť. „Všetko stihneme, proces beží,“ priblížil. „Všetkých 95 poslancov podpíše koaličnú zmluvu. Toto robíme preto, lebo chceme, aby aj oni boli skutočnou súčasťou koalície, a najmä preto, lebo chceme, aby bola koalícia stabilná,“ priblížil R. Sulík s tým, že to bude potrebné aj vzhľadom na krízu pre ochorenie COVID-19.

Napriek tomu zmluvu nepodpísal jeden poslanec strany Za ľudí Miroslav Kollár. Informoval o tom na Facebooku. „Všetky štyri politické strany vyjadrili svoj jasný postoj a vôľu vytvoriť novú vládnu koalíciu tým, že koaličnú dohodu podpísali ich lídri. Úlohou poslancov vládnej koalície teraz nie je podpisovať ďalší papier, ale podporiť programové vyhlásenie a vládu Igora Matoviča vyslovením dôvery vláde v Národnej rade Slovenskej republiky, k čomu sa plne hlásim,“ napísal primátor Hlohovca.

Zdôraznil, že koalícia bude musieť prijať mnoho opatrení, a to nielen na obdobie mimoriadnej situácie. S B. Kollárom označili podpis dohody poslancami za historický moment. Šéf parlamentu doplnil, že poslanci vyšlú podpisom dohody signál o spájaní sa. Poznamenal, že po jej podpísaní si partneri ešte raz zmluvu prejdú a v pondelok ju poskytnú médiám a verejnosti.

Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) doplnila, že poslanci z ich strany vstúpili do koalície s veľkými očakávaniami. Podľa jej slov chcú byť konštruktívnym a racionálnym partnerom, ktorý bude ponúkať riešenia bez populistických skratiek.