Strana SaS označila dnešnú tlačovku ministra financií Igora Matoviča za zavádzajúcu. „Od začiatku sme pripravení rokovať o potrebe navýšenia štátneho rozpočtu. Mrzí nás však, že Igor Matovič nepočúval naše argumenty a vytiahol verejne len niektoré čísla. Každé okresania jednotlivých položiek vieme poctivo vysvetliť a vydokladovať. Ak je v tabuľke mínus milión eur, neznamená to, že milión eur nemôžeme nájsť inde," uvádza sa v stanovisku strany.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas 27. schôdze parlamentu, na ktorej sa rokuje o programovom vyhlásení vlády SR v Bratislave 30. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** PVV SR programové vyhlásenie vlády vláda
Neprehliadnite

Sulík podľa Matoviča navrhol dať menej na dotácie na nájomné, ktoré sám vypláca

Ministrove slová o tom, že strana nechce zaplatiť spoločnosti Pfizer považuje SaS za absolútny výmysel. „Mali sme návrh, aby časť financií pre vakcíny bola hradená zo zdravotného poistenia. Alebo, nikto nechce brať ľuďom pandemické ošetrovné, ale financie sa dajú na to nájsť v rozpočte sociálnej poisťovne,“ hovorí predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič. 
 
Predstavitelia strany SaS sú preto ochotní vysvetliť ministerstvu financií každú jednu položku, z ktorej vieme ušetriť na úkor deficitu a naopak nájsť na ňu zdroje inde.