Strana Za ľudí odmieta útoky na vyšetrovateľov a prokurátorov, vyvolávanie chaosu, a odsudzuje vyzývanie ľudí k nepokojom prostredníctvom dezinformácii. Vyplýva to zo štvrtkového (23. 9.) politického vyhlásenia predsedníctva strany k vnútropolitickému dianiu na Slovensku.

Predsedníctvo zároveň odsúhlasilo prijatie nových členov a zobralo na vedomie vznik oficiálnej mládežníckej organizácie strany.

„Deklarujeme principiálny postoj pri napĺňaní poslania tejto vlády a garantujeme podporu v otázkach takých legislatívnych zmien, ktoré zabránia zneužívaniu polície, prokuratúry a súdov. Strana Za ľudí z týchto hodnôt nebude ustupovať,“ deklaruje predsedníctvo vo vyhlásení. Vyzvalo tiež koaličných partnerov, aby si pripomínali, že je ich spoločnou zodpovednosťou posilňovať základy štátu, dôveru v demokratické inštitúcie a zabezpečiť prosperitu Slovenska.

Strana tvrdí, že nemôže tolerovať chaos, ktorý vyvoláva opozícia, pretože jeho následky by si odniesli budúce generácie. „Táto zodpovednosť nás všetkých zaväzuje. V strane Za ľudí je táto zodpovednosť pre nás kompasom pri rokovaniach a pri prijímaní správnych rozhodnutí. Z tejto cesty neuhneme,“ konštatuje.

Za ľudí tiež informovala, že v rámci príprav na komunálne voľby sa zameria na regionálne stratégie špecifických riešení pre každý región. Predsedníctvo strany zároveň zvolilo Milana Lesňáka za mestského koordinátora pre Košice.

Michal Šipoš, Igor Matovič
Neprehliadnite

OĽANO ponúka miesta pre zvyšných poslancov Za ľudí. Šipoš tvrdí, že s prijatím nebude problém