Americký prezident Joe Biden požiadal v pondelok Kongres, aby zakročil a zabránil hroziacemu štrajku železničiarov v krajine. Podľa Bidena by takýto štrajk ,,zdevastoval" ekonomiku Spojených štátov, informujú AFP a AP.

Biden požiadal Kongres, aby využil legislatívne právomoci na vynútenie prijatia predbežnej dohody, ktorú nákladné železničné spoločnosti a pracovníci uzavreli v septembri predtým, ako niektoré odborové zväzy ustúpili a vrátili sa k hrozbe štrajkom.

Predsedníčka Snemovne reprezentantov USA Nancy Pelosiová uviedla, že zákonodarcovia tento týždeň prijmú legislatívu, ktorá uvedie do platnosti septembrovú dohodu, spresňuje AP.

,,Neradi obchádzame štandardný ratifikačný proces predbežnej dohody - ale musíme konať, aby sme zabránili katastrofickému celoštátnemu železničnému štrajku, ktorý by zastavil našu ekonomiku," uviedla Pelosiová.

Ďalšie dôležité správy

PK 36 Washington - Americký prezident Joe Biden rozpráva o nariadení na ochranu prístupu k umelému ukončeniu tehotenstva počas tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone 8. júla 2022. Biden v piatok podpísal nariadenie na ochranu prístupu k umelému ukončeniu tehotenstva. Ide o súčasť reakcie jeho administratívy na rozhodnutie Najvyššieho súdu USA, ktorý zrušil ústavné právo na interrupciu. FOTO TASR/AP

President Joe Biden speaks about abortion access during an event in the Roosevelt Room
Neprehliadnite

Víťazstvá Ukrajiny sa pre Spojené štáty môžu stať nepríjemným problémom, píše Bloomberg