Členské krajiny Severoatlantickej aliancie (NATO) sú pripravené Ukrajinu v boji proti Rusku zásobovať zbraňami celé roky, potvrdil v piatok v rozhovore pre britskú rozhlasovú stanicu BBC 4 generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Informovala o tom agentúra DPA.

Stoltenberg nehovoril o jednotlivých zbraňových systémoch, ako však dodal, účinnosť zbraní, ktoré sa už dostali na Ukrajinu, je možné pozorovať každý deň. ,,Vidíme všetku tú zničenú ruskú vojenskú mašinériu a vidíme, že Ukrajina je schopná zostreľovať ruské rakety a lietadlá," podotkol generálny tajomník NATO.

,,Spojenci sú pripravení dodať viac a aj modernejších a ťažších zbraní," dodal. Po tom, čo sa o dodaní ťažkých zbraní na Ukrajinu, kde prebieha ruská vojenská ofenzíva, doposiaľ z obáv z eskalácie nedebatovalo, ministri zahraničných vecí Aliancie na stredajšej schôdzke v Bruseli ohlásili zmenu kurzu, uvádza DPA.

Ďalšie dôležité správy

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg sa prihovára počas tlačovej konferencie pred samitom Severoatlantickej aliancie NATO v sídle NATO v Bruseli v stredu 23. marca 2022
Neprehliadnite

NATO schválilo ďalšie zbrane pre Ukrajinu, Stoltenberg odmietol povedať aké