Automobilový koncern Stellantis a taiwanský Foxconn, výrobca iPhonov pre Apple, oznámili vytvorenie strategického partnerstva. Minulý rok nadnárodný koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA), ktorý je teraz súčasťou spoločnosti Stellantis, uviedol, že plánuje založiť spoločný podnik s Hon Hai Precision Industry, materskou spoločnosťou Foxconnu, na výrobu elektrických automobilov a vývoj vozidiel s pripojením na internet v Číne.

Fiat Chrysler sa začiatkom roka spojil s francúzskou automobilovou skupinou PSA a vytvorili Stellantis, štvrtú najväčšiu automobilku na svete, ktorá si ako jeden z hlavných cieľov dala opätovne naštartovať podnikanie v Číne, na najväčšom automobilovom trhu na svete.

KK28 Auburn Hills - Na snímke logo automobilového koncernu Stellantis pred budovou technologického centra Chrysler 19. januára 2021 v americkom meste Auburn Hills. Automobilový koncern Stellantis, ktorý vzišiel z fúzie automobiliek Fiat Chrysler a PSA, po úspešnom debute na parížskej a milánskej burze zaznamenal aj úspech počas svojho prvého dňa na newyorskej burze. Podľa spravodajskej stanice CNBC akcie v utorok 19. januára poskočili o vyše 11 %. FOTO TASR/AP
The Stellantis sign is seen outside
Neprehliadnite

Trnavská automobilka na pondelok opäť zastavila výrobu

Stellantis a Foxconn v pondelok v spoločnom vyhlásení uviedli, že svoje partnerstvo predstavia v utorok (18.5.) na videokonferencii, na ktorej sa zúčastnia riaditeľ Stellantis Carlos Tavares a predseda predstavenstva Foxconnu Joung Liu.

V januári taiwanský Foxconn informoval, že sa spojí s čínskou skupinou Zhejiang Geely Holding, aby poskytovali zmluvnú výrobu pre automobilky. Obe firmy pritom uviedli, že rokujú o poskytovaní zmluvných výrobných služieb producentovi elektrických vozidiel Faraday Future, pričom Foxconn v roku 2022 pomôže aj čínskemu start-upu Byton pri výrobe elektrických športovo-úžitkových vozidiel.