Členské krajiny EÚ schválili v stredu nové sankcie proti Rusku, ktoré nasledujú po rozhodnutí Moskvy anektovať štyri regióny Ukrajiny. Informáciu podľa spravodajcu TASR potvrdilo české predsedníctvo v Rade EÚ.

Na novom súbore sankcií, ktorý zahŕňa aj cenový strop pre ruskú ropu, sa dohodli veľvyslanci členských štátov pri EÚ (COREPER) už v utorok, konečný text schválili v stredu dopoludnia.

V rámci v poradí už ôsmeho sankčného balíka sa majú obmedziť ceny ruskej ropy a sprísnia sa zákazy na dovoz a vývoz ocele, dreva, strojov, letectva, plastov, chemikálií a rôznych služieb v hodnote sedem miliárd eur.

Na sankčný zoznam pribudne ďalších 35 osôb a spoločností zapojených do vojny na Ukrajine, prípravy falošných referend v štyroch ukrajinských oblastiach a do šírenia propagandy.

Ďalšie dôležité správy

WA 15 Praha - Maďarský minister zahraničných vecí  Péter Szijjártó odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na neformálne stretnutie ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ vo formáte Gymnich v Prahe v utorok 30. augusta 2022. Hlavnými témami boli ruská agresia voči Ukrajine a vzťahy EÚ s Afrikou. Ministri rokovali aj o začatí rozsiahlej výcvikovej operácie pre ukrajinských vojakov. FOTO TASR/AP  

Hungary's Foreign Minister Peter Szijjarto speaks with the media as he arrives for a me
Neprehliadnite

Maďarsko tvrdí, že cenový strop na ruskú ropu sa nebude týkať ropovodov