Štátny tajomník Ministerstva obrany Marian Majer sa zúčastnil na veľtrhu obranného priemyslu DEFEA 2021 (Defence Exhibition Athens) v Aténach.

„V kontexte veľtrhu obranného priemyslu som využil príležitosť aj na predstavenie slovenských produktov, ako napríklad samohybnej kanónovej húfnice Zuzana 2, ktorej výrobcom je štátny podnik Konštrukta Defence, či ďalších slovenských producentov," uviedol štátny tajomník.

Na prvom ročníku veľtrhu prezentuje produkty obranného priemyslu celkovo 21 krajín, pričom zastúpenie na ňom majú viaceré slovenské spoločnosti.

Rokovanie o projektoch

M. Majer absolvoval aj bilaterálne rokovania so zástupcom ministra národnej obrany Helénskej republiky Alkiviadisom Stefanisom a štátnym tajomníkom Ministerstva obrany Cyperskej republiky Andreasom P. Loukom. „Prienikom stretnutí bola prioritne téma rozvoja bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti,“ informoval štátny tajomník.

Štátny tajomník ministerstva obrany SR Marian Majer
Zdroj: TASR
Štátny tajomník ministerstva obrany SR Marian Majer

S gréckym partnerom rokoval o výmene informácií o prebiehajúcich modernizačných projektoch, pokroku v Centre výnimočnosti NATO pre integrovanú vzdušnú a raketovú obranu a predostrel tiež možnosť vyslania príslušníka gréckych ozbrojených síl do Styčného tímu pre integráciu síl NATO na Slovensku.

Počas veľtrhu sa v rámci prezentácie slovenských spoločností M. Majer stretol aj s gréckym ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu, slovinským ministrom obrany a náčelníkom Generálneho štábu Armády ČR.

Základne NATO na Kréte

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa