Bratislavský magistrát nedodržiava termíny, nerieši zásadné veci a na jeho nefunkčnosť doplácajú Bratislavčania. Na tlačovej konferencii Regionálneho združenia mestských častí Hlavného mesta SR Bratislavy to povedal predseda združenia, starosta bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica Jozef Krúpa. „Komunikácia magistrátu s mestskými časťami nefunguje, nedostávame spätnú väzbu ani reakcie, príprava všeobecne záväzných nariadení trvá veľmi dlho a ich pripomienkovanie dostávame na poslednú chvíľu,“ pokračoval.

Starostovia bratislavských mestských častí obvinili magistrát z nefunkčnosti

Magistrát hlavného mesta Bratislavy Zdroj: SITA

Šesť dôchodkových správcovských spoločností (DSS), ktoré spravujú dôchodkové úspory v druhom pilieri, malo za prvý polrok tohto roka súhrnný zisk 6,2 milióna eur. Uvádza sa to v správe o stave a vývoji slovenského finančného trhu za prvý polrok tohto roka, ktorú vypracovala Národná banka Slovenska (NBS). Súhrnný zisk penzijných spoločností tak medziročne klesol na polovicu.

Ak chce slovenská ekonomika rásť, mala by otvoriť dvere pre pracovníkov z krajín mimo Európskej únie. Vyplýva to zo štúdie Nová krv pre slovenskú ekonomiku, ktorú pripravila Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) v spolupráci s inštitútom INEKO.

Návrh štátneho rozpočtu pre rok 2017 je veľmi zlou správou pre pacientov a zdravotníkov, pretože počíta s nižšími výdavkami na zdravotníctvo ako v tomto roku. Upozornila na to Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA). S takto navrhovaným rozpočtom sa podľa komory nedajú robiť v rezorte zásadné zmeny k lepšiemu.

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet očakáva za uplynulý finančný rok pokles zisku asi o štvrtinu. Bude to prvý pokles od roku 2009 a firma ho dáva do súvislosti tak s obavami z terorizmu, ako aj s prudkým poklesom kurzu libry. Finančný rok skončil v septembri. Akcie easyJet na správu reagovali prepadom o viac ako šesť percent.

Starostovia bratislavských mestských častí obvinili magistrát z nefunkčnosti

Zdroj: Foto - SITA / AP

Japonský trh s robotmi sa podľa odhadov odborníkov za najbližších päť rokov strojnásobí a v roku 2020 bude mať hodnotu 2,4 bilióna jenov (vyše 20 miliárd eur). Prevládať budú stále roboty pre priemyselnú výrobu. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnili na odbornej konferencii o robotike na medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne.

Poľský parlament odmietol kontroverzný návrh zákona, ktorý prakticky predpokladal zákaz potratov. Informovala o tom televízia TVN24. Interrupcie podľa zamietnutého návrhu, ktorý vyvolal protesty poľských žien i kritiku v zahraničí, by boli možné len v jedinom prípade, a to pri ohrození života matky.

Bývalý vojenský poradca amerického ministra obrany Asha Cartera využíval úradnú kreditnú kartu pri návštevách striptízových podnikov a klubov pre pánov v Ríme a Soule. Na základe výsledkov vyšetrovania ministerstva obrany o tom informovala agentúra. Generálmajor Ron Lewis okrem iného využíval kreditnú kartu, ktorú mu poskytlo ministerstvo obrany, na nákup nadmerného množstva alkoholických nápojov a „nevhodné kontakty so ženami“.

Ruská korveta Miraž vyzbrojená raketami s plochou dráhou letu opustila domovský prístav Sevastopoľ a vyplávala do Stredozemného mora, kde má posilniť rastúcu ruskú flotilu. Agentúre Interfax to oznámil hovorca vojenského námorníctva Nikolaj Voskresenskij. Podľa ruských médií je to v ostatných dvoch dňoch už tretie ruské plavidlo, ktoré zamierilo do Stredomoria.

Starostovia bratislavských mestských častí obvinili magistrát z nefunkčnosti

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.