Delegáti strany Za ľudí budú na sobotňajšom sneme voliť nového predsedu a vedenie strany. Na tento post kandidujú podpredsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová a člen predsedníctva a poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Kollár. Snem strany sa začne o 10.00 h v Trenčianskych liciach.

V úvode vystúpi s príhovorom Kiska. „Pozvanie na snem dostalo takmer 90 delegátov, ktorých zvolilo 60 okresných snemov strany, a delegátmi sú aj 20 členovia predsedníctva strany Za ľudí„ priblížila strana s tým, že hosťami na sneme bude aj takmer 100 ďalších členov strany a expertov, s ktorými spolupracujú.

Remišovú i Kollára podporili delegáti viacerých okresných snemov, ktoré sa konali pred celoštátnym snemom. Remišová zastupuje v líderskej pozícii Kisku po tom, čo sa po parlamentných voľbách pre zdravotné problémy stiahol z politiky.

Na snímke podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) pred rokovaním 24. schôdze  vlády SR v Bratislave 10. júna 2020. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Remišová ponúka víziu, ktorá by ani podľa základných marketingových poučiek nemala fungovať

Dvojciferný potenciál

Exprezident Remišovú zároveň v médiách podporil ako šéfku strany, a to tesne pred odštartovaním okresných snemov, čo prekvapilo niektorých predstaviteľov strany, ktorí to vnímali ako „korunováciu“. Upozorňovali na potrebu slobodnej voľby delegátov na sneme.

Remišová si podľa svojich slov Kiskovu podporu váži, jej cieľom je, aby bol hlas regiónov v strane silný a akceptovaný. Podľa Kollára nastal čas predstaviť viaceré názory na budúce smerovanie strany Za ľudí „s ambíciou urobiť z našej strany stabilnú súčasť politickej scény s dvojciferným potenciálom“.

Ako možný kandidát na predsedu strany sa spomínal aj podpredseda parlamentu Juraj Šeliga. Napokon však oznámil, že si váži podporu viacerých okresov, ale o pozíciu predsedu sa uchádzať nebude. V kandidatúre podporil Kollára.