Monika Jankovská, ktorá si vymenila s Marianom Kočnerom vyše šesť tisíc správ v Threeme, dnes býva v byte pri Bratislavskom hrade. Ten je napísaný na jej synov a zároveň nie je na ňom žiadna ťarcha. Byt má rozlohu 168 štvorcových metrov, jeho hodnota sa odhaduje približne na pol milióna eur.

Z komunikácie v Threemy vyplýva podozrenie, že si ho mohla dovoliť aj z úplatku, ktorý dostala od M. Kočnera za pomoc v kauze zmeniek televízie Markíza. Informácie zverejnil Denník N a portál Aktuality.sk.

O byte komunikovala M. Jankovská s M. Kočnerom medzi novembrom a decembrom 2017. V prepis, ktorý zverejnil Denník N sa M. Jankovská pýta, či M. Kočner pozná byty v Rezidencii Hradný vrch. Keď sa jej následne M. Kočner pýtal, či tam chce kúpiť byt, ona odpovedala, že zatiaľ nemá peniaze. „Na pomstu sú potrebné peniaze. Ver mi. Ale tie dám ja. Ty si kúpiš byt a ja platím ostatné,“ odpísal jej M. Kočner s tým, že na veciach pracuje. „Platím informácie, fotky, nahrávky, videá,“ ubezpečoval ju.

Pre Aktuality sa M. Jankovská odmietla k otázka vyjadriť. Polícia portálu oznámila, že „špeciálny tím Hmla intenzívne pracuje, žiadne bližšie informácie o konkrétnych úkonoch však nie je možné v tejto chvíli poskytnúť“.

M. Jankovská stále tvrdí, že s M. Kočnerom nekomunikovala a že sa s ním nepozná. Z komunikácie Threemy, ktorú zverejnil Denník N, vyplýva, že s obvineným M. Kočnerom mali ovplyvňovať sudcov, ktorí rozhodovali v kauzách zmeniek TV Markíza.