Vyšetrovanie samovraždy bývalého policajného šéfa Milana Lučanského trvalo viac než tri mesiace. Dokument má 23 strán a vyvracia konšpirácie o Lučanského samovražde. S informáciou prišiel portál SME. V správe, ktorú zostavila špeciálna komisia má byť aj informácia, že k samovražde Lučanskému nikto nepomáhal. Správa má tiež vyvrátiť konšpirácie o jeho predchádzajúcom zranení oka, že by ho niekto zbil. Podľa SME stále nie je jasné, ako presne sa Lučanský zranil, keďže bol v tom čase v cele sám. 

Prezident Policajného zboru Milan Lučanský odchádza z tlačovej konferencie v Bratislave v utorok 30. júna 2020. Lučanský odstupuje z funkcie. Požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru k 31. augustu. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) jeho žiadosť prijal. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Komisia na prešetrenie prípadu M. Lučanského finalizuje záverečnú správu

Správa bude po schvaľovacom procese zverejnená aj na internete. Malo by sa tak stať čoskoro, pretože v piatok sa končí lehota, dokedy sa členovia komisie môžu vyjadriť. Následne budú hlasovať o jej prijatí. Dokument sa po tomto kroku pošle ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej a generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. 

Nezávislá kontrolná komisia, ktorá prešetruje okolnosti úmrtia Lučanského i jeho skoršie zranenie oka, má takmer 20 členov. Okrem politikov sú jej súčasťou tiež experti.

Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra 2020 v Ústave na výkon väzby v Prešove pokúsil o samovraždu.