K dispozícii je v Bratislave zatiaľ 61 vozidiel, SPP plánuje ich počet rozšíriť na 100. Podnik je otvorený expanzii tejto služby aj do ďalších miest Slovenska, informoval vo štvrtok hovorca SPP Ondrej Šebesta.

„Rozšírením možností zdieľaných služieb v oblasti ekologickej dopravy spoločnosť plynule nadväzuje na svoje zelené projekty, spojené s energetickou efektívnosťou, ochranou životného prostredia a znižovaním uhlíkovej stopy,“ uviedol O. Šebesta.

Bolt kolobežky ilustračná_2
Neprehliadnite

Do Bratislavy znova prišli zdieľané kolobežky. Teraz od spoločnosti Bolt

Podmienkou na využívanie elektrických skútrov je registrácia v mobilnej aplikácii a vodičský preukaz na malé motocykle. Mladiství vo veku od 15 – 18 rokov sú zároveň povinní pri registrácii doložiť písomný súhlas zákonného zástupcu.

Cena štandardnej jazdy je 0,19 eura za minútu, služba rovnako počíta s možnosťou pauzy, počas ktorej skúter ostáva rezervovaný pre jeho aktuálneho užívateľa. V čase pauzy nájomca platí 0,09 eura za minútu. Jazda je povolená po celej Bratislave až po jej administratívne hranice a každý elektrický skúter je vybavený lokalizačným zariadením.

Mimo definovanú zónu pohybu nájomca nemôže ukončiť prenájom a sú mu ďalej účtované poplatky. Štandardnou výbavou elektrického skútra je prilba a jednorazová hygienická sieťka na vlasy.