Zväz obchodu (ZO) SR v súvislosti s protiepidemickými opatreniami prijatými pre obdobie vianočných a novoročných sviatkov a platnými od soboty 19. decembra vyzýva spotrebiteľov, vrátane seniorov, aby starostlivo zvážili svoje nákupné potreby a zvýšili ohľaduplnosť voči ostatným zákazníkom, pracovníkom predajní a všetkým spoluobčanom v obchodných prevádzkach, ktoré zostanú počas sviatočného obdobia otvorené.

Reklama Lidl
Neprehliadnite

Reklamy Lidlu nabádajú na plytvanie, tvrdí komora agropotravinárov. Reťazec kritiku odmieta

Ako ďalej uviedli predstavitelia ZO SR, Martin Katriak, prezident a Pavol Konštiak, 1. viceprezident, osobitne sa obchodníci obracajú na seniorov. ,,Osoby vo veku nad 65 rokov by na nákupy v potravinárskych predajniach a drogériách mali využívať prednostne pre nich špeciálne vyhradený čas," zdôraznili.

Keďže v predajniach naďalej trvá aj povinnosť dodržiavať limit 15 m2 z predajnej plochy na jedného zákazníka, uvážlivým a ohľaduplným prístupom tak podľa ZO SR seniori pomôžu predísť zvýšenej koncentrácii zákazníkov v iných predajných hodinách a tým aj riziku šírenia nákazlivého ochorenia.