T. Kalanick bol v roku 2017 po sérii škandálov a veľkom tlaku investorov nútený odstúpiť z postu generálneho riaditeľa. Naďalej ale zostával členom správnej rady spoločnosti a veľký vplyv si na spoločnosti udržiaval vďaka držaniu množstva jej akcií. Milujem Uber viac ako čokoľvek na svete, nechal sa vtedy počuť.

Firmu teraz 43-ročný T. Kalanick spoluzaložil v roku 2009. Ako jej šéf bol zo začiatku veľmi úspešný, ale neskôr dostihli firmu pod jeho vedením škandály od obvinenia zo sexuálneho obťažovania či videozáznamu Kalanickovej hádky s jedným z vodičov až cez obvinenia Uberu z krádeže technológií a špionážnej aféry.

Jeho nástupca na poste generálneho riaditeľa Dara Khosrowshahi mu dnes vyjadril veľké uznanie. Len málo podnikateľov vybudovalo niečo tak solídneho, ako sa to podarilo Travisovi Kalanickovi s Uberom,povedal.

Uber podniká zhruba v 70 krajinách vrátane Slovenska. Firma je v červených číslach. V treťom štvrťroku prehĺbila stratu medziročne o 18 percent na 1,2 miliardy dolárov. Tržby v uplynulom kvartáli zvýšila o 30 percent na 3,8 miliardy dolárov.