Expanzia do celého Nemecka a líderská pozícia v udržateľnosti na nemeckom trhu. To sú plány spoločnosti Rockaway Capital s nemeckým online supermarketom Bringmeister, uvádza rockawaycapital.com. Supermarket so službou nákupu cez internet a následného dovozu potravín priamo domov kúpila investičná skupina Jakuba Havrlanta od spoločnosti Edeka. Akvizícia bola dokončená na konci apríla. Nemecký supermarket pôsobí v Berlíne, Mníchove a Postupime.

Amazon Fresh
Neprehliadnite

Amazon otvoril v Británii svoj prvý kamenný obchod mimo USA

Bringmeister vlani pre pandémiu Covid-19 zažil rekordný rok, v ktorom viac ako zdvojnásobil počet doručených objednávok. „Bringmeister uľahčuje život svojim zákazníkom už od roku 1997 a dnes sa v porovnaní s nemeckou konkurenciou pýši najmodernejšou službou. Nemecký retailový trh je najväčší v Európe, online nákupy potravín z neho ale stále tvoria len malý zlomok, takže veríme, že kombinácia skúseností Bringmeisteru, nášho know-how a potenciálu rastu celého trhu predstavujú ohromnú príležitosť, na ktorú sa tešíme,“ uviedol zakladateľ a CEO Rockaway Capital Jakub Havrlant.

Nemecký online supermarket nie je prepojený s českým online supermarketom Košík.cz. Nie je však vylúčené, že v budúcnosti by mohli obe spoločnosti spolupracovať napríklad v oblasti svojej produktovej ponuky či pri zdieľaní technologických platforiem, uvádza portál.