Potravinárska skupina Nestlé na trh uvádza rastlinné náhradky vajec a kreviet. Výrobky sa chuťovo aj nutrične blížia k svojim predlohám, tvrdí švajčiarska spoločnosť, ktorá tak rozšírila svoju ponuku na rýchlo rastúcom trhu s vegánskymi produktmi. Informovala o tom agentúra Reuters.

Náhrada vajec, ktorá sa v Európe označuje Garden Gourmet vEGGie, obsahuje sójové bielkoviny a omega-3 mastné kyseliny. Je možné ich pripraviť ako praženicu aj ako omeletu a možno ich pridať do koláčov alebo sušienok. Vegánske krevety s názvom Vrimp nadväzujú na náhradu tuniaka, ktorú švajčiarska skupina ponúkla vlani.

Nestlé Slovensko
Neprehliadnite

Investor roka 2021: Nestlé pridalo k investícii do výroby vývojové centrum

Generálny riaditeľ Mark Schneider uviedol, že vegánske výrobky ako rastlinné hamburgery či klobásy vykazujú dvojciferný rast tržieb. „Nie je to obmedzené na jednu vekovú alebo demografickú skupinu," povedal novinárom. Tieto produkty podľa neho začínajú byť všeobecne vo veľkom prijímané.

„Chceme sa čo najviac priblížiť živočíšnej verzii, pretože potom je pre ľudí oveľa jednoduchšie prejsť na tento typ výrobkov," konštatoval technologický šéf Nestlé Stefan Palzer. Oba výrobky budú spočiatku v obmedzenej miere uvedené na niektoré európske trhy, napríklad vo Švajčiarsku.

Spoločnosť Nestlé uviedla svoje prvé hamburgery na rastlinnej báze na trh v roku 2019, teda zhruba o tri roky neskôr ako americkí priekopníci v odbore, firmy Beyond Meat a Impossible Foods.