Spoločnosť McDonald's oznámila, že začala proces predaja svojho ruského podniku, ktorý zahŕňa 850 reštaurácií so 62 000 zamestnancami, čím sa stala poslednou veľkou západnou korporáciou, ktorá od invázie na Ukrajinu opustila Rusko.

Gigant rýchleho občerstvenia poukázal na humanitárnu krízu spôsobenú vojnou a uviedol, že udržiavanie jeho podnikania v Rusku „už nie je udržateľné a nie je ani v súlade s hodnotami spoločnosti McDonald's".

Spoločnosť so sídlom v Chicagu v marci oznámila, že dočasne zatvára svoje predajne v Rusku, ale bude naďalej vyplácať mzdy zamestnancom.

Dnes však uviedla, že sa bude snažiť, aby ruský kupec zamestnal týchto pracovníkov a platil im až do ukončenia predaja. Potenciálneho kupca neidentifikovala.

Výkonný riaditeľ Chris Kempczinski uviedol, že „oddanosť a vernosť spoločnosti McDonald's" zamestnancov a stoviek ruských dodávateľov spôsobili, že rozhodnutie odísť bolo ťažké.

„Máme však záväzok voči našej globálnej komunite a musíme zostať neochvejní v našich hodnotách," uviedol Kempczinski vo vyhlásení, „a náš záväzok voči našim hodnotám znamená, že tam už nemôžeme nechať svietiť obloky."

Ako dokazuje nižšie uvedené video z marca, táto správa bude pre minimálne jedného ruského občana značnou ranou.

Ďalšie dôležité správy

mc donald
Neprehliadnite

Koniec cheeseburgrov v Rusku. McDonald's tam zatvára reštaurácie