Spoločnosť Leitech, ktorá patrí do talianskej skupiny High Technology Industries (HTI Group) zriadi v Starej Ľubovni prevádzku na výrobu pásov ratrakov. Firma by mala do roku 2024 preinvestovať 4,2 milióna eur a vytvoriť 25 nových pracovných miest. Na tento zámer dostane od ministerstva hospodárstva investičný stimul vo forme úľavy na dani z príjmov v celkovej maximálnej výške 864 140 eur. Vyplýva to z návrhu investičnej pomoci, ktorú v stredu schválila vláda.

„Cieľom investičného zámeru prijímateľa je zriadenie novej prevádzkarne priemyselnej výroby špecializovanej na výrobu pásov ratrakov s príslušnými podzostavami a oceľovými komponentmi," uviedlo ministerstvo hospodárstva v materiáli.

Firma patrí do HTI Group, ktorá pôsobí v oblasti vývoja a výroby lanových dráh na prepravu osôb a materiálu, zasnežovacích systémov, veterných turbín, rolieb a pásových úžitkových vozidiel. Skupina HTI Group je zastúpená aj na Slovensku, a to práve prostredníctvom spoločnosti Leitech, ktorá v prevádzkarni v Starej Ľubovni vyrába lanové dráhy.

Ďalšie dôležité správy

Model XC90 v americkom výrobnom podniku
Neprehliadnite

Volvo sa už netají tým, koho hľadá do Košíc. Rozbehlo pátranie po subdodávateľoch