Neskoro popoludní sa európska mena predávala po 1,1641 amerických dolárov, pričom v noci na utorok sa jej kurz pohyboval len tesne nad 1,16 amerických dolárov/euro.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v utorok popoludní referenčný kurz eura na 1,1655 (v pondelok: 1,1604) amerických dolárov/euro. To znamená, že dolár stál 0,8580 (0,8618) eura.

Dolár sa dostal pod tlak už v pondelok po zverejnení správy o vývoji priemyselnej produkcie, ktorá sa v septembri nečakane znížila. K tomu sa v utorok pridali slabé čísla zo stavebného sektora.

Výstavba nových domov v USA v septembri prekvapivo klesla a počet nových stavebných povolení padol prudšie, než prognózovali ekonómovia. Dolár sa v utorok oslabil voči všetkým dôležitým menám.

Šéfka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardeová
Neprehliadnite

ECB robí ďalšie kroky k digitálnemu euru, zdá sa, že by naozaj mohlo vzniknúť

Sprísňovanie menovej politiky zostáva aj napriek zvýšeniu inflačných očakávaní v nedohľadne. Guvernér francúzskej centrálnej banky Francois Villeroy de Galhau aj napriek aktuálnemu rýchlemu tempu rastu spotrebiteľských cien nepočíta so skorým zvyšovaním úrokových sadzieb.

Vysoká inflácia je podľa neho len dočasná. Tieto vyjadrenia nemali negatívny vplyv na euro, keďže trh ani predtým nepočítal so skorým sprísnením menovej politiky.