Špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika obvinili pre viacero skutkov vrátane trestného činu korupcie. Obvinenia vzniesli celkovo proti štyrom osobám. Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika
Neprehliadnite

Desiatky dozorovaných prípadov bez výsledkov. Kto je zadržaný prokurátor Kováčik?

V rámci štvrtkovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) boli zadržané dve osoby, medzi nimi aj Dušan Kováčik ,,V súčasnosti prebiehajú s obvinenými osobami procesné úkony a vzhľadom na ich charakter a obsah sa nebudeme v tomto štádiu konania k veci bližšie vyjadrovať. ÚŠP poskytne stanovisko potom, čo to procesná situácia umožní. Pripomíname, že vo veci naďalej platí informačné embargo, ktoré na vec uvalil dozorový prokurátor," uviedla hovorkyňa.

Na snímke špeciálny prokurátor Dušan Kováčik  počas tlačovej konferencie s námestníkom generálneho prokurátora SR pre trestný úsek Petrom Šufliarskym a generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom 8. marca 2017 v Bratislave.
Neprehliadnite

NAKA mala zadržať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Dôvody zatiaľ nie sú známe

Obvinením a zadržaním Dušana Kováčika sa zaoberá už aj prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková. ,,Prvá námestníčka generálneho prokurátora Kováčiková sa vecou zaoberá. Médiá budeme o jej rozhodnutí o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátora informovať hneď, ako to bude možné," sprostredkovala stanovisko za Generálnu prokuratúru (GP) SR Tökölyová.

Boris Kollár
Neprehliadnite

NAKA má rozviazané ruky, tvrdí Kollár v súvislosti so zadržaním Kováčika

K obvineniam sa vyjadril aj predseda parlamentu. „Nemám prístup k spisu, takže nemôžem povedať, o čo sa tam jednalo. Ja by som chcel len povedať a odkázať ľuďom, že tu vidíte rozdiel medzi vládami pána Pellegriniho a Fica a vládou pána Matoviča. Za tejto vlády sa dejú také veci, ktoré sa predtým nediali. Naozaj, keď niekto niečo vyparatí, skončí vo väzbe. Keď v minulosti páchal trestnú činnosť, nakoniec sa to teraz odhaľuje. NAKA má rozviazané ruky," uviedol Kollár s tým, že pred zákonom si musia byť všetci rovní.