Španielsky stavebný gigant ACS v piatok potvrdil, že ponúkol až 10 miliárd eur za väčšinový podiel v talianskej spoločnosti Autostrade per l'Italia (ASPI), ktorá spravuje diaľničnú infraštruktúru v krajine.

ACS vo vyhlásení uviedol, že sa obrátil na skupinu Atlantia, ktorá vlastní 88 percent v spoločnosti ASPI, a prejavil záujem o získanie jej podielu v rámci konzorcia investorov za „9 až 10 miliárd eur".

Atlantia je pod tlakom, aby sa vzdala kontroly nad diaľnicami po zrútení diaľničného mosta v Janove v roku 2018, ktorého údržbu mala na starosti spoločnosť ASPI.

Na snímke letecký pohľad na areál spoločnosti Tönnies v meste Rheda-Wiedenbrück v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko 24. júna 2020. Bitúnok spoločnosti Tönnies Holding v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, v ktorom sa novým koronavírusom nakazilo 1400 zamestnancov, dostal v stredu 15. júla 2020 povolenie opäť otvoriť svoju prevádzku. FOTO TASR/DPA
Neprehliadnite

Majiteľ zvažuje predaj najväčšieho mäsokombinátu v Nemecku

Majoritný podiel v Atlantii vlastní mocná rodina Benettonovcov, známa najmä pre svoje módne značky. Vo štvrtok (8. 4.) potvrdila, že dostala ponuku od ACS, ale o cene nehovorila.

Podľa ACS o taliansku diaľničnú spoločnosť má záujem aj významná talianska investičná banka Cassa Depositi e Prestiti (CDP). Začiatkom tohto mesiaca predložilo konzorcium pod vedením CDP svoju ponuku, v ktorej ocenilo Autostrade na 9,1 miliardy eur. Predstavenstvo Atlantie obe ponuky „v najbližších dňoch" preskúma.

Na čele španielskej skupiny je Florentino Pérez, prezident futbalového klubu Real Madrid.