Španielsko po prudkom náraste počtu nakazených novým koronavírusom zaviedlo vo viacerých regiónoch nové reštriktívne opatrenia. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA s odvolaním sa na španielske úrady.

Autonómne spoločenstvo Murcia na juhu krajiny zakázalo zhromaždenia viac ako šiestich ľudí, ktorí nie sú z tej istej domácnosti. Úrady v hlavnom meste Madrid všetkých obyvateľov vyzvali, aby sa vyhli spoločenským kontaktom, ktoré nie sú nevyhnutné.

Aj napriek pandémii koronavírusu si dovolenku v Chorvátsku užívajú tisíce turistov. Na snímke preplnená pláž v chorvátskej Crikvenici 13. augusta 2020.
Neprehliadnite

Turistická sezóna v Chorvátsku dosiahla 50 percent vlaňajšieho výsledku

Miestne úrady na baleárskom ostrove Malorka priznali, že tam prebieha druhá vlna nákazy a že rýchle šírenie vírusu bráni spätnému zisteniu kontaktov infikovaných. Katalánsky premiér Quim Torra v pondelok oznámil, že v tomto autonómnom regióne sa zavádza zákaz zhromaždení s viac ako desiatimi ľuďmi.

Alexandra Wellnes Hotel ostal zatvorený aj po uvoľnení opatrení. Otvoriť by ho mali začiatkom júla.
Neprehliadnite

Situácia v turizme sa v júni zlepšila, stále je však nižšie o takmer 70 percent

Katalánsko takisto zníži počet žiakov v školských triedach a sektoru vzdelávania dá k dispozícii 500-tisíc  testov na Covid-19, aj napriek nedostatku učiteľov a tried.

Španielsko v posledných dňoch zaznamenalo prudký nárast prípadov, keď denne pribúdalo viac ako tritisíc nových infekcií. Denný nárast počtu prípadov v júni klesol pod 100, v priebehu júla však počty prípadov začali znova narastať, píše DPA.