Dôvodom sú obavy s ďalšieho šírenia nového koronavírusu, informovali agentúry AFP a Reuters.

Obyvateľom v časti galícijskej provincie Lugo nebude umožnené opustiť ich blízke okolie. Zrušené tiež budú verejné zhromaždenia s účasťou vyššou ako desať ľudí, aby sa predišlo prípadnému prenosu nákazy.

Španielsky premiér Pedro Sánchez reční 20. júna 2020 v Madride.
Neprehliadnite

Španielska vláda plánuje vytvoriť záchranný fond pre svoje strategické firmy

Uzavreli aj Segriu

Z preventívnych dôvodov budú vstup do oblasti, ktorej sa obmedzenia týkajú, regulovať bezpečnostné zložky najmenej päť dní, počas ktorých budú miestne orgány šírenie vírusu monitorovať.

Na vnútroštátnej úrovni sa podľa španielskych úradov pandémiu podarilo dostať pod kontrolu, no napriek tomu sledujú približne 50 prípadov možného šírenia nákazy.

Tieto obmedzenia prichádzajú v Galícii iba deň po tom, čo úrady v regióne Katalánsko v súvislosti s prudkým nárastom počtu prípadov nákazy novým koronavírusom uzavreli v sobotu okres Segria vrátane mesta Lleida, kde žije približne 200-tisíc ľudí.

Na snímke obyvatelia s ochrannými rúškami a červenými šatkami 20. júna 2020 v Pamplone.
Neprehliadnite

Španielsko hlási prudký nárast prípadov koronavírusu, uzavreli okres Segria

Núdzový stav skončil

K opatreniu prichádza v čase, keď sa v Španielsku začali letné prázdniny a krajina znovu prijíma návštevníkov z 12 nečlenských krajín Európskej únie, informuje AFP.

Španielsko otvorilo svoje hranice s krajinami schengenského priestoru v rámci EÚ a Britániou už 21. júna, keď v krajine skončil núdzový stav.

Podľa údajov z Univerzity Johnsa Hopkinsa v Španielsku od začiatku pandémie zaevidovali už 250 545 prípadov a 28 385 úmrtí v dôsledku nového koronavírusu.