Približne štyri milióny falošných certifikovaných respirátorov zhabala španielska polícia počas razie v hoteli na predmestí Madridu, v ktorom sa konalo ilegálne zhromaždenie. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

Kk14 Bielefeld - Na archívnej snímke z 15. decembra 2020 lekárnik drží respirátor FFP2 v nemeckom Bielefelde. Obyvatelia nemeckej spolkovej krajiny Bavorsko budú musieť od budúceho pondelka 18. januára 2021 v prostriedkoch verejnej dopravy i v obchodoch povinne nosiť respirátory typu FFP2. Rozhodla o tom v utorok krajinská vláda v Mníchove. FOTO TASR/DPA
ARCHIV - 15.12.2020, Nordrhein-Westfalen, Bielefeld: Ein Apotheker hält zur Illustration eine FFP2-Maske an einem Finger. Foto: Friso Gentsch/d
Neprehliadnite

Nikto z členov vlády nás zatiaľ neoslovil vo veci predaja respirátorov, upozorňuje SAMO

Policajti našli respirátory typu KN95 a FFP2 v kartónových škatuliach „pripravených na prepravu" v sklade hotela v meste Leganés ležiacom v autonómnom spoločenstve Madrid. Polícia navyše našla tlačiareň, ktorá bola schopná tlačiť respirátory s certifikačnou značkou CE, vďaka ktorej mohli byť uvedené na trh v EÚ.

Policajti prehľadali hotel po prijatí oznámenia o zhromaždení 48 mladistvých, ktoré porušovalo karanténne obmedzenia. Manažéra hotela zadržali pre podozrenie z falšovania dokladov.