Túto verziu chce SpaceX používať aj pre lety s ľudskou posádkou, prvé by sa mohli uskutočniť ešte tento rok.

SpaceX pri doterajších štartoch už úspešne vyskúšal opätovné použitie prvého raketového stupňa, pre let do kozmu ho ale nepoužil viac ako dvakrát. Konečná verzia rakety ale prináša zásadné zmeny, pretože životný cyklus je vo variante Block 5 predpokladaný na sto štartov, čím cesty do kozmu zlacnejú.

Prvý stupeň bude navyše do 48 hodín od predchádzajúceho letu pripravený na opätovné použitie. Rozsiahlejšie opravy prvého nosného stupňa budú potrebné vždy až po desiatich štartoch.

Block 5 oproti predchádzajúcej verzii prináša aj ďalšie vylepšenia, okrem iného zvýšenie ťahu motorov, nové titánové roštové kormidlá či nové pristávacie nohy, ktoré sa po dosadnutí opäť zatiahnu, takže sa nebudú musieť odmontovávať ako doteraz.

Premiérový štart nového Falcon 9 je plánovaný z mysu Canaveral popoludní miestneho času. Letové okno, ktoré bude dlhé dve hodiny a desať minút, sa otvára o 16:12 miestneho času (22:12 SELČ). Prvý stupeň rakety sa po vyhorení odpojí a pristane na plošine Of Course I Still Love You v Atlantiku.