Dojalo to aj viacerých komentátorov, ktorí ocenili správnosť tohto kroku. Veď Maďarič sa tváril naozaj otrasene a vyzdvihoval dôležitosť žurnalistov pre demokraciu. A uviedol, že „za 10 rokov pôsobenia Smeru nedošlo k obmedzeniu médií, dokonca ani vtedy, keď Smer vládol ako jediná vládnuca strana“.

Tak si teda zaspomínajme: Za tých desať rokov si Maďaričov nadriadený urobil biznis zo žalovania médii (hoci nie veľmi úspešný), okrem iného za karikatúry či titulky médií. TREND sa musel ospravedlňovať, keď Fica označil za zlodeja budúcich dôchodkov (ak vás Fico prehodil do konzervatívneho fondu, určite ste mu vďační).

Marek Maďarič stál za návrhom tlačového, a.k.a. náhubkového zákona, ktorý umožňoval komukoľvek požadovať zverejnenie neskrátenej reakcie na de facto čokoľvek. Kvôli zákonu vyšli s bielymi titulami slovenské médiá, protestovali medzinárodné novinárske organizácie či OBSE.

Marek Maďarič bol pri tom, ako STV decimovali Nižňanský a Hreha a ako Rezník prerobil TASR na nástroj národniarskej propagandy.

Smerácki nominanti v kontrolných radách médií predstavovali vždy to najhoršie a najnekompetentnejšie, čo mohlo posudzovať objektivitu médií.

Marek Maďarič bol top človekom 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa