Prezidentka Zuzana Čaputová počas relácie Braňo Závodský Naživo prekvapujúco ostro kritizovala prorodinný balíček Igora Matoviča.

Balík nepomáha tým, ktorí najviac trpia

„Ja nerobím politiku impulzívnym spôsobom. To znamená, že sa vždy rozhodujem vecne, racionálne a po konzultácii s odborníkmi,“ reagovala prezidentka na výrok ministra financií, ktorý ju vyzval, aby sa pred podaním balíčka na Ústavný súd SR „na to ešte vyspala“.

Opätovne tiež uviedla, že spomínaný balík pomoci je neadresný a nepomáha tým, ktorí najviac trpia chudobou. Zastáva názor, že je na Slovensku veľká skupina ľudí, ktorým ani včera schválený balíček nepomôže.

„Ja keď som sa stretávala s rôznymi zástupcami rôznych sektorov, ktorí mi hovoria o tom, aká kritická situácia je v jednotlivých segmentoch, musím povedať, že už som sama frustrovaná z toho, že mojou odpoveďou, vzhľadom na moje právomoci, je len to, že ich pripomienky prekomunikujem pánovi premiérovi, alebo jednotlivému ministrovi, ale nikam to nevedie. Takto sa nedá ísť ďalej,“ povedala počas relácie Rádia Expres.

Podľa prezidentky je Slovensko aktuálne v situácii, keď po objektívnych krízach, ktoré aj na našu krajinu doľahli, citlivo vnímame spôsob prístupu k politike, ktorý nevedie k stabilite a riešeniu akútnych problémov.

Prezidentka je sklamaná

Prelomenie veta, ktoré sa podarilo dosiahnuť vďaka hlasom fašistov, považuje Zuzana Čaputová za sklamanie.

„Je to pre mňa sklamanie pre to, že sa prekročili isté hodnotové medze. Ja rozumiem tomu, keď sa k nejakému hlasovaniu niekto pridá dobrovoľne. Tu však išlo vyslovene o plánovanú spoluprácu,“ hovorí.

Okrem iného prezidentka podotkla, že si aktuálna situácia vyžaduje reštart vzťahov v koalícii. Zároveň odmieta, že by balík z dielne Igora Matoviča vrátila preto, že ho predkladal minister financií. „Nepôjdem do osobných invektív. To je obľúbená disciplína pána ministra,“ dodala.

Ďalšie dôležité správy

Matovič, Kollár
Neprehliadnite

Poslanci prelomili prezidentkino veto, schválili Matovičov balík pomoci