J. Sokol žiada od vydavateľstva ospravedlnenie a náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 50-tisíc eur za sériu článkov v týždenníku .týždeň. Pojednávanie sa malo konať už v apríli, pre práceneschopnosť právneho zástupcu vydavateľstva súd pôvodný termín zrušil.

Emeritný arcibisku J. Sokol podľa článkov z roku 2009 ešte ako arcibiskup previedol 500 miliónov slovenských korún (16 596 959 eur) získaných z predaja cirkevných pozemkov na účet Štefana Náhlika, ktorého .týždeň označil za bývalého agenta ŠtB. J. Sokol prevod takejto čiastky od začiatku procesu popieral, podľa neho za predaj nikto nedostával ani žiadne provízie.

Týždenník publikoval jeho vyjadrenie, že prevod čiastky pol miliardy korún je lož. Okresný súd v Trnave pôvodne jeho žalobu zamietol, čo neskôr potvrdil aj krajský súd. Emeritný arcibiskup však uspel na Ústavnom súde SR, ktorý konštatoval, že slovenské súdy porušili právo Jána Sokola na spravodlivé súdne konanie a na súdnu ochranu. Krajský súd potom rozsudok prvostupňového súdu zrušil.

,,Odvolací súd okrem iného dospel k záveru, že výroky obsiahnuté v článkoch časopisu .týždeň v čísle 21/2009, podľa ktorých Ján Sokol v roku 1998 previedol na účet bývalého agenta ŠtB Štefana Náhlika postupne 500 miliónov slovenských korún, sú skutkovými tvrdeniami, ktorých pravdivosť vydavateľ časopisu .týždeň v konaní nepreukázal,“ uviedla v tejto súvislosti advokátska kancelária Čarnogurský ULC, ktorá emeritného arcibiskupa zastupuje. Prvostupňový súd bude musieť v prípade nanovo rozhodnúť.

Okresný súd v Trnave v minulosti na pojednávaniach vypočul bratislavského arcibiskupa Stanislava Zvolenského, trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka, expolitika Františka Mikloška, bývalého šéfa finančnej polície v Trnave Jaroslava Plunára a viacerých bývalých aj súčasných zamestnancov Arcibiskupského úradu v Trnave.