Pondelková streľba na univerzite v meste Perm na východe európskej časti Ruska si podľa vyžiadala šesť obetí na životoch, zranených je 24 ľudí. Po správach o vyššom počte obetí to na základe aktualizovaných údajov oznámilo ruské ministerstvo zdravotníctva, informovala agentúra TASS.

„Podľa upresnených údajov Federálneho centra pre medicínu katastrof zahynulo v dôsledku incidentu na Permskej štátnej univerzite šesť ľudí a 24 zraneným je poskytovaná medicínska pomoc," píše sa vo vyhlásení ruského rezortu zdravotníctva.

Ruské úrady krátko po incidente hlásili osem obetí, pripomína TASS.

Počet zranených však ostáva nezmenený. Podľa údajov ruského ministerstva zdravotníctva utrpelo 19 z 24 zranených strelné poranenia. Sedem ľudí hospitalizovali a stav jedného z nich je kritický.

K streľbe v areáli univerzity došlo v pondelok okolo 11.00 h miestneho času, v areáli univerzity sa vtedy nachádzalo približne 3-tisíc študentov. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie neskôr uviedol, že útočníkom bol jeden zo študentov školy Timur Bekmansurov, ktorého príslušníci polície pri zadržaní postrelili. Podľa agentúry TASS mal Bekmansurov povolenie na držbu poľovníckej zbrane, ktorú si zaobstaral v máji tohto roka.

Gubernátor Permského kraja vyhlásil v tejto súvislosti na 21. septembra deň smútku na pamiatku obetí streľby. Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril sústrasť pozostalým obetí.

Do Permu mieria aj minister školstva Valerij Faľkov a minister zdravotníctva Michail Muraško, ktorí tam majú organizovať pomoc pre zranených a pozostalých obetí.

Streľba v Rusku
Zdroj: TASR/AP
WA 4 Plymouth - Príslušníci záchranných zložiek zasahujú po streľbe v mestskej časti Keyham v anglickom Plymouthe vo štvrtok 12. augusta 2021. Pri štvrtkovej streľbe zahynulo najmenej šesť ľudí vrátane páchateľa. FOTO TASR/AP  

Emergency services are seen near the scene of incident on Biddick Drive, in the Keyham area of Plymouth, southwest England, Thursday, Aug. 12, 2021. Police in southwest England said several people were killed, including the suspected shooter, in the city of Plymouth Thur
Neprehliadnite

Streľba v anglickom meste Plymouth si vyžiadala šesť obetí, nešlo o terorizmus