O zvolanie mimoriadneho zasadnutia OBSE požiadala Ukrajina na základe Viedenského dokumentu - medzinárodnej dohody účastníckych štátov OBSE z roku 2011, ktorá je určená na implementáciu opatrení na posilnenie dôvery a bezpečnosti v regióne.

Vedúci ruskej delegácie pri OBSE vo Viedni Konstantin Gavrilov už v komentároch pre ruské médiá uviedol, že Rusko sa na tomto stretnutí nezúčastní.

Ministri obrany Ruska a USA, Sergej Šojgu a Lloyd Austin, absolvujú v piatok telefonické rokovanie. Uskutoční sa na základe iniciatívy americkej strany, informovalo ruské ministerstvo obrany podľa agentúry Interfax.

Bližšie podrobnosti vrátane tém rozhovoru ministerstvo neuviedlo.

Ďalšie dôležité správy

EBE 55 Moskva - Na snímke sprava ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková po tlačovej konferencii po stretnutí v Moskve 18. januára 2022. FOTO TASR/AP

In this handout photo released by Russian Foreign Ministry Press Service, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and German Foreign Minister Annalena Baerbock leave a joint news conference following their talks in Moscow, Russia, Tuesday, Jan. 18, 2022. (Russian Foreign Ministry Pr
Neprehliadnite

Rusko sa svojimi požiadavkami vracia do čias studenej vojny, ohrozuje bezpečnosť v Európe