Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v októbri tohto roka stúpol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 85,6-tisíca cudzincov, čo bolo o 1,5 tisíca osôb viac ako v septembri tohto roka. Medziročne išlo o nárast o 16,4 tisíca cudzincov. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou sú Ukrajinci

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 729, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 32,1 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 160 na 9,6 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,3 tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1 tisíca.

Uplatnenie cudzincov na trhu práce

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu októbra tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 24,1 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 5,6 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,5 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 22 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci októbra v okrese Medzilaborce.

 

Ďalšie dôležité správy

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina.
Neprehliadnite

Nezamestnanosť na Slovensku klesla v októbri pod šesť percent, prvýkrát od pandémie