Husté sneženie a mokrý, ťažký sneh spôsobili vo viacerých okresoch Banskobystrického aj Žilinského kraja rozsiahlejšie výpadky elektriny. Viac ako 11-tisíc odberných miest je aktuálne bez elektriny. TASR o tom v utorok informoval Miroslav Gejdoš, špecialista externej komunikácie zo spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) v Žiline s tým, že v najbližších hodinách by sa mal ich počet výrazne znížiť.

Podľa Gejdoša najviac zasiahnutými okresmi sú Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Banská Štiavnica, Poltár a Rimavská Sobota.

„Na mnohých miestach prebieha v týchto chvíľach ešte len vyhľadávanie poškodených úsekov. Viacero z nich sa pritom nachádza v ťažko dostupných lokalitách, napríklad v horách. Väčšinu problémov spôsobili stromy a konáre popadané na vzdušné vedenia vysokého napätia," konštatoval.

Energetici nasadili do akcie všetky dostupné skupiny elektrikárov a elektromontérov.

„Čas, za ktorý stihnú muži v teréne v spolupráci s dispečingom obnoviť distribúciu elektriny, bude závisieť od rozsahu poškodenia jednotlivých vedení a dostupnosti poruchových miest," uviedol Gejdoš.

Ako dodal, vzhľadom na aktuálnu predpoveď počasia je však pravdepodobné, že v najbližších hodinách sa bude počet zasiahnutých odberateľov pomerne rýchlo znižovať. Tam, kde to bude technicky možné, ich budú energetici zásobovať z nepoškodených vetiev vedenia.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke anketa k téme zvyšovanie platov.
Neprehliadnite

Gastro má nižšiu DPH, krajinu však zavalia nové i vyššie dane. Poskladajú sa ne všetci