Opozičná strana Smer-SD podala v stredu na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania zločinu sabotáže. Podanie sa podľa predsedu strany Roberta Fica týka širšieho okruhu osôb, napríklad viacerých vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry. Fico podčiarkol, že nejde o anonymné trestné oznámenie a Smer-SD si stojí za každým slovom. Verí, že prokuratúra sa ním bude zaoberať.

„Ak niekto v úmysle poškodiť ústavné zriadenie zneužije svoju funkciu, zamestnanie, svoje povolanie, tak sa dopúšťa celkom pochopiteľne mimoriadne vážneho zločinu, v tomto prípade sabotáže," vyhlásil Fico. Priblížil, že do podania zaradili prepisy výpovedí legálneho odpočúvania vyšetrovateľov NAKA.

Tí sa mali podľa Fica rozprávať o „útokoch na inštitúcie", ako Národný bezpečnostný úrad či Okresný súd Bratislava III. Fico hovorí aj o útoku na Smer-SD a likvidácii politickej opozície. „Nie je žiadnych pochýb, že ak sa bavíme o NBÚ, ak sa bavíme o súde, ak sa bavíme o útoku na Úrad inšpekčnej služby, na vyšetrovateľku Dianu Santusovú, ak sa bavíme o pripravenom a reálnom útoku na politickú stranu, že ide o útok na ústavné zriadenie," dodal.

Fico tvrdí išlo o organizovanú skupinu. „Pokiaľ by konali v takejto organizovanej skupine, ich zodpovednosť za sabotáž by bola ešte väčšia," poznamenal. Podľa neho má ísť o okruh operatívnych policajtov a vyšetrovateľov na NAKA, prokurátorov na Úrade špeciálnej prokuratúry, ministra vnútra, bývalého i terajšieho policajného prezidenta a niektorých sudcov na Najvyššom súde a na Špecializovanom trestnom súde.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke vicepremiérka a predsedníčka strany ZA ĽUDÍ Veronika Remišová počas brífingu s novinármi, na ktorom oznámila, že navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov strany okolo Márie Kolíkovej 30. augusta 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Fico vie, že jeho jedinou záchranou je podkopávanie právneho štátu, myslí si Remišová