Skupina Slovnaft počas víkendu otestovala na ochorenie COVID-19 vo vlastnej réžii 2 155 z celkového počtu približne 3 400 zamestnancov, ostatní sa zúčastnili na testovaní na iných odberných miestach. Pozitívny výsledok testovania oznámilo spoločnosti iba desať pracovníkov, informoval v pondelok Ladislav Procházka z komunikačného oddelenia Slovnaftu.

Neprehliadnite

Spoločnosť Slovnaft darovala nemocnici pľúcne ventilátory

Testovanie zorganizovali na dvoch odberných miestach v priestoroch rafinérie. Otestovať sa podľa Procházku mohli všetci zamestnanci z výrobnej zóny aj z administratívy, ktorí o to prejavili záujem. Pre prípad, ak by testovanie preukázalo ochorenie COVID-19 u kritických zamestnancov v rámci výroby, boli vopred vytvorené záložné tímy, ktoré dokážu ďalej zabezpečiť prevádzku rafinérie. „Ich nasadenie v súčasnosti nie je nutné, vzhľadom na vývoj situácie však zostávajú v pohotovosti,“ dodal Procházka.

certifikát
Neprehliadnite

Zodpovední dnu, ostatní von. Matovičov lievik sa uzatvoril, firmy sa musia rozhodnúť

Slovnaft má od začiatku pandémie nastavené prísne pravidlá v rafinérii aj v ďalších prevádzkach, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Spoločnosť priebežne testovala svojich zamestnancov na prítomnosť nového koronavírusu a od začiatku pandémie urobila viac ako 13-tisíc PCR testov.