Slovenským podnikateľom sa otvárajú dvere do Saudskej Arábie. Cez víkend rokovali naši exportéri vo Viedni s delegáciou Kráľovstva Saudskej Arábie vedenou ministrom pre investície Khalidom Al-Falihom. Ako informoval predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek, stretnutie poslúžilo na úvodné predstavenie a kontakt medzi oboma stranami s cieľom vytvoriť pravidelný formát obchodnej a ekonomickej spolupráce.

„Pre slovenských podnikateľov a špeciálne exportérov to bola unikátna príležitosť, keďže sa Saudská Arábia otvára svetu a poskytuje obrovské podnikateľské príležitosti. V neposlednom rade, Slovensko zriaďuje veľvyslanectvo v Rijáde. Myslím si, že načasovanie je perfektné a my sme s Radou slovenských exportérov pri tom, verím, že vytvoríme efektívny formát spolupráce so saudskými partnermi,“ uviedol po rokovaní Parízek.

Slovenské firmy mali možnosť predstaviť svoju činnosť a ambície na saudskom trhu. Prezentovali projekty v oblasti digitalizácie letiskových dát, digitálneho učenia, inovatívne riešenia v oblasti biometrie a bezpečnosti, ale taktiež projekčnú stavebnú činnosť, či koncept modernizácie výstaviska Incheba. Minister Al-Falih sa zaujímal o oblasť automobilového priemyslu a know-how slovenských spoločností v tejto oblasti. Partneri sa dotkli aj sektorov obranného priemyslu a poľnohospodárstva.

Rada slovenských exportérov v rámci svojej činnosti pôsobí ako platforma pre efektívnu komunikáciu a informačnú podporu pre podnikateľský sektor smerom k štátnym inštitúciám či zahraničným partnerom. V súčasnosti má vyše 100 členov a 20 partnerov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda Rady slovenských exportérov, člen dozornej rady ZSSK Cargo a bývalý štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Lukáš Parízek.
Neprehliadnite

Rada slovenských exportérov vydala publikáciu o úlohe V4 v globálnej ekonomike