Slovenský startup AgeVolt získal investíciu vo výške 1,2 milióna eur. Financie prichádzajú od konzorcia spoločností InoBat a IPM Group spoločne so slovenským investičným fondom Venture to Future Fund (VFF). „Táto strategická investícia je pre AgeVolt dôležitým míľnikom. Vďaka nej sme o krok bližšie k úplne novému princípu nabíjania elektromobilov, ktorý bude alternatívou k aktuálnej snahe o dominanciu prevádzkovateľov nabíjacích staníc,” uviedol zakladateľ spoločnosti AgeVolt, Ján Zuštiak.  

AgeVolt investíciu plánuje využiť predovšetkým na expanziu na európske trhy, ďalší vývoj energetického riadenia a budovanie digitálnej platformy.

Startup CityZen expanduje na Slovensko
Neprehliadnite

Český startup CityZen vstupuje na Slovensko. Vsádza na nezašpiniteľné tričká budúcnosti

Nabíjací systém pre elektromobily prerazil s komplexným riešením pre všetkých majiteľov parkovacích miest. Tí môžu vďaka meraniu aktuálneho odberu budovy a regulácii nabíjacieho výkonu využiť existujúcu elektrickú prípojku bez obáv z preťaženia siete a nutnosti navýšiť hodnotu ističa alebo rezervovanej kapacity. Akýkoľvek majiteľ parkovacieho miesta môže nabíjať vlastné elektromobily, a zároveň službu nabíjania ponúknuť verejnosti. Na rozdiel od aktuálne presadzovanej politiky operátorov nabíjacích bodov si majiteľ nabíjacej stanice môže nastaviť vlastné podmienky aj vizuál, no mesačné poplatky sa mu nenavýšia. 
  
Projekt vstúpil na trh začiatkom roka 2020. Je držiteľom certifikátu výnimočnosti Seal of Excellence, ktoré udeľovala Európska komisia. Vďaka tomu dostane z grantu Ministerstva hospodárstva SR do konca tohto roka 1,8 milióna eur na ďalší rozvoj. V súčasnosti sú v prevádzke desiatky nabíjačiek AgeVolt na Slovensku a v Českej republike, na najbližšie obdobie sú naprojektované stovky ďalších.