Slovenskú spoločnosť SkyToll vybuduje a bude prevádzkovať systém elektronických diaľničných známok v Slovinsku. SkyToll ČTK informoval, že po skoršom víťazstve v tendri podpísal so slovinskou diaľničnou spoločnosťou DARS kontrakt na uvedenú zmluvu v hodnote 15,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Elektronický systém zjednoduší nákup diaľničných kupónov. Trasu cez Slovinsko využíva mnoho  motoristov pri ceste na dovolenku do Chorvátska.

nákladné autá vozidlá nákladiaky cestné mýto výber cesty prvej triedy cestné komunikácie I. trieda  mýtna brána
Neprehliadnite

SkyToll čelí v Slovinsku podozreniam, že mýtny tender zmanipulovali v jeho prospech

Zákazka pre SkyToll v Slovinsku zahŕňa vybudovanie systému na úhradu elektronických diaľničných známok a jeho päťročnú technologickú podporu. Slovenské médiá s odvolaním sa na slovinskú tlač už skôr uviedli, že spomínaný tender sprevádzalo podozrenie z manipulácie podmienok súťaže v prospech SkyToll.

Systém predaja elektronických kupónov prevádzkuje SkyToll tiež na Slovensku, kde takisto zabezpečuje výber mýta za jazdu autobusov a nákladných vozidiel po spoplatnenej sieti ciest. Slovenský Najvyšší kontrolný úrad predvlani upozornil, že takmer polovica z vybraného mýta nakoniec pripadla SkyToll. Mýtny systém na Slovensku prevádzkuje SkyToll od roku 2010, kontrakt mu skončí na konci roku 2022. Tender v krajine firma vyhrala s najdrahšou ponukou, keď v súťaži zostala po vylúčení ostatných záujemcov sama.