Kempelenov inštitút inteligentných technológií sa bude zaoberať výskumom inteligentných technológií, umelej inteligencie a viacerých oblastí informatiky a informačných technológií v úzkom prepojení s otázkami etiky v informačných technológiách a špecificky umelej inteligencie.

Žena, ktorá sa vrátila to Švajčiarska, sa necháva testovať na prítomnosť koronavírusu v nemeckom Stuttgarte. Bádensko-Württembersko rozširuje kontroly turistov, odkedy sa v spolkovej krajine vyskytol vysoký nárast prípadov koronavírusu.
Neprehliadnite

Korona online: Na Slovensku za nedeľu pribudlo 79 nových prípadov

„Našou víziou je priniesť svetovú kvalitu výskumu a vývoja, ako aj budovať funkčné spolupráce s privátnym sektorom tak, aby Slovensko a Európa bola úspešnejšou a konkurencieschopnejšou krajinou," uviedla Mária Bieliková, bývalá dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity (STU), ktorá bude viesť tím vedcov pôsobiacich v inštitúte. K financovaniu KInITu sa doteraz prihlásilo viacero súkromných subjektov, inštitút chce využívať aj vedecko-výskumné granty.