Na Slovensku pribudlo šesť potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia Covid-19. Celkovo tak v krajine zomrelo na toto ochorenie 88 ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

„V Univerzitnej nemocnici v Martine zomrel 55-ročný muž, 71-ročný muž v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, 72-ročný muž v Univerzitnej nemocnici v Martine, 75-ročný muž rovnako v tej istej nemocnici," priblížila hovorkyňa rezortu zdravotníctva. V nemocnici v Partizánskom skonal 81-ročný muž a vo Fakultnej nemocnici v Trnave 83-ročný muž.

WA 14 Praha - Lekár v špeciálnom ochrannom  odeve drží pacienta s ochorením COVID-19 za ruku na jednotke intenzívnej strarostlivosti v pražskej nemocnici na Bulovce vo štvrtok 1. októbra 2020. V českých nemocniciach stúpol v septembri počet pacientov o viac ako päťnásobok v porovnaní z konca augusta. Ľudí vo vážnom stave je 202. Čísla sú však od polovice septembra rekordné, prekročili doterajšie maximá z apríla. Podiel nakazených, ktorí skončili v nemocnici, z celkového počtu aktuálne chorých bo
Neprehliadnite

Na Slovensku pribudlo 11 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia Covid-19

Hospitalizovaných je 614 pacientov, potvrdené ochorenie Covid-19 má 520 z nich. Na JIS je 20 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v krajine je doteraz 28 268, od začiatku vypuknutia ochorenia sa na Slovensku urobilo 606 149 laboratórnych testov. Aktívnych prípadov ochorenia je aktuálne 20 889.